1.08.2022 6 хвилин читання
Вероніка Акрітова

Як знайти цільову аудиторію свого ресторану чи кафе?

Цільова аудиторія (ЦА) кафе та ресторанів – эце та група людей, якій повною мірою підходять пропозиції вашого закладу. Вони об’єднані не лише за статтю та віком, але також за рівнем доходу, інтересами, захопленнями та стилем життя.

Визначивши цільову аудиторію, ви можете розділити її на кілька окремих категорій. Це необхідно для розуміння потреб клієнта, аби надалі розробити конкретні пропозиції для кожного.

Як знайти цільову аудиторію свого ресторану чи кафе? | фото 1 | PalmaBox Horeca

Вибір цільової аудиторії: з чого розпочати?

Перш ніж підбирати цільову аудиторію, дайте відповідь на два важливі запитання: яке завдання вашого бренду і для кого створюється заклад?

Ключове завдання бренду

Ключове завдання бренду – створення місця під конкретну соціальну групу, яка буде з комфортом проводити час тут. Одна з проблем полягає в тому, що багато недосвідчених рестораторів починають гнатися за трендами та створювати кафе, бари з орієнтацією на інтереси тих соціальних категорій, до яких вони самі ніколи не належали.

Не варто відкривати кав’ярню хіпстерську, якщо ви належите до субкультури байкерів і навпаки. Ця ідеологія має бути прийнята – лише в такому разі вдасться досягти успіху. Абсолютно неважливо, наскільки чисельна ця група, якщо зробити максимальне охоплення.

Сегментація локального ринку громадського харчування

Слід усвідомити один момент: вибирати цільову аудиторію краще відразу після аналізу та сегментування локального ринку громадського харчування. Для цього виконуються певні кроки:

  • Аналізуються основні конкуренти.
  • Порівнюються конкурентні пропозиції на кшталт меню, зручності, часу роботи, рівня сервісу тощо.
  • Виділяються особливі пропозиції конкурентів – чим вони кращі за інших?
  • З’ясовується, хто належить до найлояльніших відвідувачів.

Тільки після цього можна сміливо приступати до аналізу цільової аудиторії та складання портрета ідеальних відвідувачів.

Бізнес-аналіз конкурентного середовища

Які дії роблять власники інших ресторанів та кафе для збільшення рівня продажів? Які методи використовують для просування своїх послуг? Бізнес-аналіз конкурентних ресторанів та кафе – це дуже корисний процес. При цьому не слід наголошувати виключно на успішних ресторанах – потрібно проаналізувати, з яких причин закрилися ті чи інші заклади. Слід розібратися в недоліках, через які відбулося закриття, щоб у майбутньому не повторити помилок.

Постійно має відстежуватися робота конкурентів. Для цього рекомендується:

  • Активно спілкуватися, дізнаватися про їхні новини, відвідувати заклади.
  • Познайомитися з іншими менеджерами чи власниками.
  • Знайти конкурентів у соціальних мережах та підписатися на їхні сторінки. Якщо у них планується захід або з’являться новинки в меню, ви завжди будете знати це.

Перед початком маркетингової кампанії займыться дослідженням своїх потенційних гостей – це необхідно для визначення, чого саме потребують клієнти вашого закладу і що саме вони очікують.

Як знайти цільову аудиторію свого ресторану чи кафе? | фото 2 | PalmaBox Horeca

Потенційні клієнти: хто вони?

Сьогодні все частіше досвідчені ресторатори вважають за краще відкривати заклади для сімейних людей із середнім статком, вік яких – від 25 до 45 років. При цьому навіть така група має бути розділена на кілька інших сегментів цільової аудиторії, наприклад:

  • Ліниві. Їм не хочеться залишати межі свого житлового масиву, тому вони намагаються знайти чудовий заклад неподалік. Вони цінують комфорт та затишок. Цей сегмент оцінить наявність електронного меню, яке дозволить швидко освоїтися з меню у закладі.
  • Спокійні. Не воліють відвідувати галасливі місця, ідеальний варіант для них – затишна атмосфера окремого приміщення.
  • Консервативні, але не надто. Їм набридла домашня їжа, хочеться спробувати новинки, але не надто екстравагантні.

Звичайно ж, можуть бути додані та багато інших, більш конкретних цінностей, що підходять безпосередньо для вас. Йдеться про потреби відвідувачів, які вам добре відомі та які будуть швидко задоволені. Завдяки визначенню своєї цільової аудиторії власник закладу зрозуміє, який підхід до них краще шукати, які позиції меню пропонувати та як вигідно автоматизувати кафе чи ресторан, а це і є запорукою успіху будь-якого кафе чи ресторану.

Інформація про клієнтів – секрет ідеального бізнес-плану

Досить важливим моментом для визначення цільової аудиторії вважається інформація про клієнтів: їх зайнятість, місце роботи, заробітний план, графік роботи і час перерви на обід. Не зайвим буде ознайомитися з інформацією про їжу: які продуктові магазини відвідують, яка їжа найбільше подобається, яким зі способів передачі інформації користуються майбутні гості?

Все це необхідно для того, щоб скласти бізнес-план. В результаті буде створено ідеальну пропозицію для цільової аудиторії, яка одразу розповість про нове оригінальне місце всім своїм знайомим та родичам. Існує кілька способів збирання інформації про цільову аудиторію. Йдеться про:

  • анкети, що пропонуються гостям;
  • опитування у соціальних мережах;
  • просте спілкування у закладі.

Не треба боятися бути унікальним, адже це характеризує людину як підприємця. Вкрай складно відкрити такий заклад, який би підходив абсолютно всім: створювати такі бренди дуже довго і починаються вони здебільшого з конкретної цільової аудиторії. Куди найкращий варіант – чітке визначення цінностей цільової аудиторії та точкове влучення в невелику групу людей. У такому разі обов’язково вдасться досягти успіху та хорошого прибутку.

Поделиться статьей: