Потрібна консультація?
Залиште свої контакти, і наш менеджер
передзвонить вам. Це безкоштовно!
Содержание
Бажаєте відкрити успішну кав’ярню, кафе чи ресторан? Найважливішою частиною вашого бізнес-плану має стати маркетинговий план. Він визначає позиціонування кафе на ринку — образ, який треба сформувати у свідомості цільової аудиторії. Це образ нерозривно пов’язаний із брендом, його репутацією, місією та цінностями. Розглянемо основні підходи, що допоможуть зробити правильний вибір.
Будь-який бізнес починається з маркетингових досліджень. У вас виникає чудова ідея, але її потенційний попит потрібно заздалегідь оцінити. На жаль, тренди можуть не сходитися з вашими мріями, але це не привід зневірятися. Згадайте знамениті страви та продукти, які спочатку були відкинуті ринком, а потім закріпилися на ньому та стали воістину народними делікатесами.
— Ціни на помідори у нас тепер дорожчі, ніж де? — Ніж будь-де. (Народний анекдот)
У класичному маркетингу відомі два основні шляхи правильного позиціонування:
Тут має місце позиціонування кафе, що відповідає запитам найбільшої кількості потенційних клієнтів.
Пам’ятаєте бум на суші-бари, коли всіх, хто не пробував ці делікатеси, вважали «відсталими»? Минуло кілька років і суші-бар став звичайною частиною міської інфраструктури.
Тренди сьогодення, по суті, не мають трендів. Немає диктату стилів та концепції кав’ярні. Гурмани та любителі цінують унікальне «обличчя», «родзинку» закладу. Люди прагнуть відмінностей, оригінальності, про яку можна розповісти іншим, особливо в соціальних мережах, де кожен прагне просувати свій власний бренд.
Навіть звичайна кав’ярня може стати особливим місцем. Оформлення інтер’єру, подача напоїв, неповторна атмосфера та приємні сюрпризи мимоволі запам’ятовуються та викликають бажання зайти ще раз.
Усі найкращі досягнення людства починалися зі сміливих мрій. Створюючи маркетинговий план кав’ярні, довіртеся внутрішньому голосу та фантазії. А щоб ваша мрія втілилась у життя, добре проаналізуйте, чим живе цільова аудиторія кав’ярні. Адже без цієї інформації навіть найкрутіша ідея не факт, що зможе залучити клієнтів.
Золоті арки, які стали символом бренду McDonalds
Якщо ви вмієте прислухатися до ринку, розуміти його бажання, то поняття musthave («має бути», «має бути») більше не буде тяжіти над вами. Воно належить до минулої ери диктатури трендів, коли ринку нав’язували певні продукти або марки.
Сьогодні ви маєте можливість зрозуміти, чого хоче ринок швидко та з досить високою точністю. Якщо можете дати йому те, що хоче — чудово. Якщо можете дати більше, перевершити його очікування, сформувати новий запит — ще краще.
Коли наша команда тільки-но починала просувати електронне меню, то ми вийшли до “живих”, реальних людей — власників, відвідувачів ресторанів та кафе. Ми провели кілька інтерв’ю, ставлячи запитання, на які було цікаво відповісти. Запитання будувалися з погляду співрозмовника:
Власник чи відвідувач ресторану охоче висловлював свою думку, а ми визначали необхідність електронного меню як такого. Не було мети змінювати думку ринку. Важливо було почути будь-які відповіді – позитивні, негативні, нейтральні. Так ми змогли зрозуміти очікування потенційних передплатників та користувачів.
Пропонуйте людям те, що вони хочуть, показуючи оптимальний спосіб розв’язання їхньої проблеми. Тоді не доведеться нав’язувати ринку свій продукт. У вас не просто куплять, а повернуться по повторну покупку.
Після того як ви визначили потреби ринку, час займатися деталями маркетингового плану:
Пам’ятайте, що правильне позиціонування допомагає швидше реалізувати головну мету відкриття кав’ярні, а саме – ведення прибуткового та перспективного бізнесу.
Потрібна консультація?
Залиште свої контакти, і наш менеджер
передзвонить вам. Це безкоштовно!
Потрібна консультація?
Залиште свої контакти, і наш менеджер
передзвонить вам. Це безкоштовно!
Потрібна консультація?
Залиште свої контакти, і наш менеджер
передзвонить вам. Це безкоштовно!
Потрібна консультація?
Залиште свої контакти, і наш менеджер
передзвонить вам. Це безкоштовно!